Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články  Bydlím v městském bytě v Luční ulici. Jako nájemník musím respektovat vše, co je dáno podle zákona a předpisů.  Jestliže se tedy majitel domů,  tj. město Vimperk rozhodlo vyměnit stará dobrá dřevěná okna za plastové atrapy, nemohu nic namítat. Peníze je třeba vyčerpat, čas utíká. Ani proti tomu nelze mít námitky.

   

  Jenže to, co nejen mě, ale i další podnájemníky dopaluje, je termín a rychlost zadané zakázky. Zřejmě se někdo rozhodl, že je dobré, proti nemocem otužovat občany v říjnu tímto způsobem. Pokud jsme neměli v bytech plíseň, díky novým ekologickým oknům, nás brzy navštíví. Domy v Luční a k Rokli jsou totiž postaveny na bývalých pastvinách, kde jsou spodní prameny. Rovněž se nám nelíbí, polovojenský způsob, jakým nám to bylo sděleno. Pokud se najdou nadšenci, kteří jsou rádi, že k výměně oken došlo, já s mojí rodinou mezi ně rozhodně nepatříme. Až čas ukáže, kde je pravda. 

   

  Karel Beránek

   

   

   

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #5 Miroslav Rys 2014-10-26 13:06
  Dobrý den,
  zateplení oken ušetří uživateli bytu v panelovém domě průměrně 3-4 tis. Kč ročně při správném způsobu vytápění. K úspornému vytápění jsme vydali i brožuru, která je dostupná na http://www.teplo-rokycany.cz/download/Uspory_tepla_EAGTR.pdf
  Zdar úsporám energií!
  Miroslav Rys
  jednatel Energie AG Teplo Vimperk s.r.o.
  Citovat
   
   
  #4 Zdenda 2014-10-25 08:26
  JJ pokud se Vám objeví plíseň, tak Vám bude řečeno, že je to nedostatečným větráním a mnohdy tomu tak je, ale pak tu je druhá část, kterou zhotovitel nebo výrobce oken nezmiňuje.. a to kvalita odvedené práce. I ty nejkvalitnější okna nebudou fungovat když se neodvede stejně kvalitně i začištění oken včetně zateplení. A to je ten problém, kde se neřeší ani nedozoruje kvalita odvedené práce a použité materiály. Výsledkem jsou tepelné mosty nebo dojde k posunutí rosného bodu dovnitř místnosti a uživatel bytu nemá šanci odtranit problém s rosením.
  Asi přesně podle článku co tady občas vychází "nestavíme kvalitu, ale kvantitu.."
  Citovat
   
   
  #3 František Frana 2014-10-24 09:04
  Proti plisnim je potreba vetrat pane Beranek.
  Citovat
   
   
  #2 Vladimír Fridrich 2014-10-24 08:46
  Výměna dřevěných oken za plastové (levné a nekvalitní)bez současného zateplení stavby je u paneláku naprosto nesmyslná investice, snižující uživatelský komfort obyvatel domu. V Lidlu mají cenově výhodné spreje proti plísním.
  Citovat
   
   
  #1 Petr 2014-10-24 05:07
  Zajímalo by mne co mají pastviny a spodní prameny na nich společného s plísní v bytě Na Luční třeba ve 4.patře.
  Citovat