Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání
 • Články  Ministerstvo pro místní rozvoj již rozhodlo o Územním plánu Vimperk

   

  Ve čtvrtek 30.12. 2014 obdrželo město Vimperk rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj o odvolání města proti rozhodnutí Krajského úřadu Jihočeského kraje, kterým ruší opatření obecné povahy, jímž byl vydán dne 29. června 2011 ÚP Vimperk. Ve výroku rozhodnutí je uvedeno, že odvolání města Vimperk zamítá jako nepřípustné. Ministerstvo své rozhodnutí zdůvodňuje, že nejprve posoudilo ve smyslu správního řádu otázku přípustnosti odvolání. Ve svém rozhodnutí došlo k závěru, že město se označilo za účastníka řízení a tento názor nesdílí, přesto, že krajský úřad označil město v tomto rozhodnutí za účastníka řízení a v poučení o odvolání uvedl, že proti rozhodnutí v přezkumném řízení může podat odvolání pouze účastník řízení.

   

  Vzhledem k zamítnutí odvolání pro nepřípustnost, se ministerstvo již nezabývalo posouzením jednotlivých důvodů odvolání. Ministerstvo je názoru, že proces vydání opatření obecné povahy, respektive pořizování a vydání územního plánu, žádné účastníky nemá. V tomto procesu existují pouze dotčené osoby, které mají specifická práva.

   

  Město Vimperk po řádném prostudování a zvážení tohoto rozhodnutí se rozhodne pro další kroky v této věci. Tento týden rozhodne rada města o zpracovateli nového návrhu ÚP Vimperk. Vymezení současně zastavěného území již probíhá a koncem ledna bude první místní šetření společně s orgány státní správy k návrhu na jeho vymezení.

   

  Jaroslava Martanová

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #7 Bezděk Libor 2015-01-08 21:30
  :lol: Vážený Toníku, byl jsem jednou na pozvání našeho stavebního úřadu společně s mnohými dotčenými účastníky jednoho z mnoha dílčích řízení o našich soukromých pozemcích. Toto řízení se konalo ve Vimperku na TKB a při dostavení na dohodnutou a pozvanou schůzku jsme byli málem vyhozeni jednou z úřednic. Že je řízení tajné. Až na zákrok vedoucího jsme mohli tiše poslouchat, co s naším majetkem učiní státní orgány. My jsme k tomu nesměli ani blebtnout Bylo jich tam opravdu hodně / těch orgánů /a tak se prosím neobouvejte do mých informací. I ti zelení tam v zastoupení vystoupili. Mohu Vám doložit, kdo tam všechno byl, resp. paní Ing. která řídila část řešení Ú.P. Kubova Huť. A tam všichni poslouchali podmínky právě těch orgánů o kterých se zmiňuji v předešlých článcích.
  Zdravím Vás i ostatní Slunce v duši
  Ing. Libor Bezděk Vimperk
  Citovat
   
   
  #6 tonda 2015-01-07 08:33
  Toto je rozhodnutí další instance,jak píše Libor placené z našich daní.
  Kdo ale, též placený z našich daní zodpovídá za předložený územní plán města Vimperk. Od čeho máme plný dům dobře placených úředníků na radnici Vimperk ,kteří neumí zpracovat to co dokáží ostatní města. Toto je vizitka celého vedení města Vimperk, jsem zvědav jaké to bude mít personální dopady či jiné postihy.
  To není o výmluvách na zelené a pod, jak píše Libor. Konečně by měla být nastolena otázka odbornosti a schopnosti zpracovat potřebné jako je to prováděno v jiných městech. Tonda
  Citovat
   
   
  #5 Pavel 2015-01-06 21:12
  Tato informace je o tom, že povinnost úředníků byla splněna a že občan nechápe, je pro něj vlastně lepší..
  Citovat
   
   
  #4 Bezděk Libor 2015-01-06 20:13
  Prosím k orgánům v předešlém článku ode mně, nevykládejte si to jako orgán pánský vyměšovací, Ale jako orgán státní moci. Oni jsou totiž téměř k nerozeznání.
  Zdravím Ing. Libor Bezděk Slunce v duši
  Citovat
   
   
  #3 Filip Takáč 2015-01-06 19:30
  Jsem šokován odůvodněním MMR. Nejvyšší správní soud v jiném případě konstatoval, že v přezkumném řízení á obec postavení účastníka řízení včetně možnosti podat odvolání. Toto právo MMR tedy městu Vimperk svým rozhodnutím v rozporu s nálezem NSS odepřelo.
  Na celém případu je patrné, že legislativně náročný a zdlouhavý proces pořizování ÚP by měl doznat změn. Konkrétně abstraktní či abstraktně konkrétní akt, jak je mj. definováno opatření obecné povahy, kterým se vydává územní plán a které bylo do českého práva implementováno v r. 2004 do nového správního řádu, přináší pouze zmatky do procesu územního plánování.
  Citovat
   
   
  #2 Katka 2015-01-06 18:51
  Dobrý den,

  vážení spoluobčané Vimperka, prosím, pomozte mi, o čem je tento článek? Přijde mi to jako scéna z "Básníků"...

  Děkuji.
  Citovat
   
   
  #1 Bezděk Libor 2015-01-06 18:25
  :-* Tak že můžeme poděkovat naším orgánům v rozhodnutí, že jeden orgán resp. mnoho orgánů na ministerstvu pro místní rozvoj, kteří se tam živí z našich daní nedovede rozhodnout, co mu tam poslalo jiné množství orgánů z Krajského úřadu Č.B., kteří se také živí z našich daní a k tomu určitě přizvali mnoho dalších orgánů jako ochranáře , bylinkáře, vodníky, ptáčníky CHOšáky,děti země, matky země otce země, dědečky země,a mnoho dalších darmožroutů. Ale samá orgán a tákhle velikej :zzz . Dřív by se to dalo provést s místní samosprávou, maximálně s poradcem pro architekturu dané oblasti, ale díky Pravdoláskařům se snížila administrativa v naší zemi na tak neúnosnou mez, že se bez povolení z ministerstva snad ani nebudeme moci ani up.nout.
  Zdravím všechny Slunce v duši
  Ing. libor Bezděk
  Citovat