Ski klubu Šumava se na Zadově dařilo

Na Zadově pokračoval ČP lyžařů běžců.

Třetí dějství letošního ČP v běhu na lyžích proběhlo za ideálních zimních podmínek na šumavském Churáňově. Náročný třídenní závodní program odstartoval pátečním prologem volně na 2 resp. 3 km, v sobotu pokračoval intervalovým startem opět bruslením na tratích 4, 5 a 7 km a v neděli byla tato minitour zakončena stíhacím závodem klasicky na 5, 7 a 10km, do kterého závodníci startovali se ztrátami z předchozích dvou závodních dnů. Z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk startovalo nakonec v každém závodě 12 závodníků, 10 v dorosteneckých kategorií a dva v kategorii mužů a juniorů. Bohužel se nám nevyhnula marodka a několik opor nemohlo kvůli zdravotním potížím na start nastoupit. Přesto jsme jako tým dosáhli vynikajících výsledků, a výrazně zabojovali v celosezónní soutěži MČR smíšených družstev. Dorostenecký tým si upevnil druhé místo za vedoucí ČKS Ski Jilemnice a svým soupeřům na dalších místech lehce poodskočili. Za celý víkend jsme získali 15 umístění na stupních vítězů a několik dalších v první šestce!!

V hlavní kategorii mužů a juniorů třikrát zvítězil Tomáš Kalivoda, zdatně mu sekundoval Jirka Mánek (v pátek druhý a v sobotu a neděli třetí). V kategorii starších dorostenek získala Adéla Nováková nejprve dvě druhá místa a nedělní finále pak s náskokem vyhrála. Mladší dorostenec Šimon Pavlásek skončil v každém závodě na druhém místě a zůstává stejně jako Adéla průběžným leaderem letošního Českého poháru v běhu na lyžích ve své kategorii. Velice pěkná umístění v mladším dorostu vybojoval také Jan Sáska, kterému útok na stupně vítězů sice o kousek nevyšel, přesto 4., 5., a 7.místo jsou parádní. Ještě lépe si vedl starší dorostenec Ondřej Mánek – v pátek druhý, v sobotu a neděli pak na čtvrtém místě. Stupně vítězů také okusil -a to dokonce dvakrát Antonín Honsa, který byl v pátek druhý, v sobotu třetí a v neděli skončil na čtvrtém místě. Jak je vidět domácí závody se nám opravdu velice vydařily a dosažené výsledky předčily očekávání. Také ostatní členi týmu přispěly svými body k již zmíněné průběžné druhé příčce v MČR dorosteneckých družstev. Již jen telegraficky: mladší dorostenec Lukáš Kalivoda 6., 9. a 7.místo ; starší dorostenci Josef Tischler 8., 10. a 11.místo; Jakub Švejda 12., 11. a 7. místo; František Honsa 16., 12. a 13. místo a konečně mladší dorostenky Anežka Honsová obsadila postupně 2×12. A jednou deváté místo. Český pohár dorostu a dospělých pokračuje za 14 dní dvouzávodem v Jablonci nad Nisou, mezitím budou mít starší žáci mistrovství republiky va Harrachově a nejlepší dorostenci a junioři pojedou kontinentální pohár Alpencup na „téměř“ domácích tratích v bavorském Arbersee.

Zbyněk Pavlásek a Jakub Mondl – trenéři dorostu Fischer Ski klubu Šumava Vimperk