Fotbalový víkend 14.4. – 15.4.

I.A třída muži

Slavie ČB – Šumavan Vimperk 4:0 (1:0)

sestava: Hrubý – Kurz, Sýs (72. Pankratz), Sedláček (C), Blahout J. – Šimandl (59. Košík), Blahout V., Kvapil, Podskalský – Chvosta, Samohejl

Hodnocení trenéra  Michala Uhlíka: K dnešnímu utkání jsme bohužel odjeli bez zraněného Martina Tischlera a jeho absence byla hodně znát. Hrozně moc nás chybí a ještě jsem takovou smůlu snad nezažil. Utkání jsme nezvládli a zaslouženě prohráli 4:0. Mrzí mě neproměněné šance za stavu 3:0 pro domácí. Mohli jsme trochu domácí znervóznět. Co mě ale nejvíce mrzí je zranění Lukáše Sýse. Má bohužel zlomené zápěstí, kdy ho trefil do ruky domácí hráč míčem při střele. Musíme se dát nějak dohromady a za týden porazit doma LOKO ČB, i kdybych měl nastoupit já nebo můj brácha Jarda. Musíme to zvládnout. Jinak před klukama smekám za dnešní výkon. Jsem na ně pyšný, máme dobrou partu.

1.A dorostu

Vlachovo Březí – Šumavan Vimperk 0:8 (0:3)

góly: 20. Červený, 24. Šimandl, 42. Rod, 57., 85. Koubek, 62. vlastní, 63. Gyürüsi, 89. Vintr

sestava: Jaroš (46. Tachajev) – Formánek, Kadlec, Matoušek V., Koubek – Vintr, Rod, Chrášťanský, Červený – Šimandl (C), Gyürüsi střídali: Tachajev, Kopolovič, Matoušek M., Švarc

Hodnocení trenéra Jiřího Formánka: Domácí si na začátku vytvořili dvě šance, které naštěstí nevyužili. My jsme se pak trochu probudili a povedlo se nám do poločasu dát 3 góly. Druhý poločas už byl pod naši kontrolou a tomu odpovídá i konečný výsledek. Teď je se třeba připravit na další zápas, který potřebujeme zvládnout za 3 bodíky. Příští týden čeká dorostence boj o 1. místo s Blatnou, kterou doma hostí v neděli 22.4. od 10.00. Určitě přijďte dorostence v boji o titul podpořit.

KP starší žáci

Hradiště – Šumavan Vimperk 1:3 (1:1)

góly: 28. Benda, 39., 63. Chvosta

sestava: Wolf – Hejtmánek, Matoušek (C), Bašta, Schettini – Benda, Novotný, Kubačka, Sýs – Chvosta, Štěpánek

Zajížděli jsme na hřiště týmu Hradiště, které je v tabulce před námi na 2.místě. Chtěli jsme napravit nepovedený zápas na Lokotce a zároveň se dotáhnout na Hradiště. Bohužel jsme opět ve venkovním zápase nedokázali zachytit začátek utkání. Dostali jsme se pod tlak a ten vygradoval v 17.minutě, kdy domácí hráč za vápnem nádherně vymetl šibenici. Naštěstí se po inkasované brance kluci probudili a začali přebírat iniciativu. Z toho začali pramenit i naše šance. Bohužel ve vyložených šancích Benda a Chvosta nedali. Prvně jmenovaný už se v další šanci už nemílil a po pěkně umístěné střele k tyči bylo vyrovnáno, 1:1. Posledních 10 minut první půle jsme byli o něco lepším týmem, ale už jsme další ze dvou slibných šancí gól nedali a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. V kabině jsme klukům zdůraznili, že je potřeba dříve přistupovat k hráčům a dostávat je tím pod tlak a zároveň lépe řešit gólové šance, do kterých se dostáváme. Kluci si slova vzali k srdci a do druhého poločasu vstoupili o dost aktivněji. Dařilo se nám odebírat míče a rychle je přes střední záložníky posouvat do křídel a na útočníky. V samostatných únicích neuspěli Chvosta, Benda, ani Potůček. Naštěstí se hned ve 39.minutě trefil z dálky Chvosta, kdy přehodil vyběhnutého brankáře a vedli jsme 2:1. Na druhé straně nás výborným zákrokem podržel brankář Wolf. V 56. minutě krásnou střelou ze 30 metrů trefil Benda pouze spojnici hradišťské branky a tento moment by si opravdu zasloužil označení “gólový”. V 63. se středem obrany probil důrazný Chvosta, uklidil míč k tyči a zpečetil výsledek zápasu na 3:1. Do konce utkání už kluci nepustili soupeře do vážnější šance a můžou se radovat z cenného zisku 3 bodů.

Hodnocení trenéra Ondřeje Málka: ,,Chtěl bych kluky pochválit hlavně za druhý poločas, který jsme zvládli velmi dobře směrem dozadu a směrem dopředu jsme předvedli několik povedených akcí. Mrzí mě pouze špatný vstup do zápasu a několik neproměněných šancí, kdy mohlo být dle mého rozhodnuto o výsledku o poznání dřív. Doufám, že si výkon z 2.poločasu přeneseme i příští týden do domácího zápasu s Českým Krumlovem.,,