Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Kolik se musí doplácet na koupaliště kvůli únikům vody?


  Čtenář Radek se přes náš portál ptá: "Z několika ověřených zdrojů mám potvrzeno, že na vimperském koupališti utíká voda a město má díky tomu ztrátu okolo 500.000 Kč. Ptám se, jestli je pravda, že město nemá tisíce na opravu chodníků na sídlišti a přitom si nechá ledabyle utíkat statisíce?"

   

  koupaliste

   

   

  ODPOVĚĎ STAROSTY VIMPERKA BOHUMILA PETRÁŠKA:

   

  "Na koupališti se během posledních let postupně zvyšovala spotřeba vody. Z hlediska hygienických předpisů se musí voda v bazénech obměňovat s ohledem na počet návštěvníků. Pokud by nedocházelo k žádnému úniku vody, byla by roční spotřeba cca 4,5 – 5 tis m3 za rok. V roce 2011 a hlavně v roce 2012 se spotřeba vody výrazně zvýšila.

   

  Podle informací od správce areálu se jedná o ztráty v potrubí a to zejména mezi bazény a filtrační jednotkou. Celková ztráta se za r. 2012 byla cca 350 - 400 tis Kč. V minulých letech byla tato ztráta nižší. Není to uváděných 500.tis, ale i tak je to významná částka. V loňském roce si město podalo žádost o dotaci na výstavbu koupaliště, bohužel jsme neuspěli a budeme muset řešit případné opravy z vlastních zdrojů. V současné době hledáme se správcem areálu schůdné řešení, které by minimalizovalo únik vody. Čeká nás však také zásadní jednání s hygienou, zda nám vůbec provoz povolí. Nutno ještě konstatovat, že díky dopouštění čerstvé vody do bazénu jsme nikdy neměli, navzdory zastaralé technologii čistění bazénové vody, problémy s kvalitou vody v bazénech.

   

  Otázka každoročního provozu koupaliště je vždy předmětem rozhodnutí zastupitelů.

   

  Výše finančních prostředků na opravy chodníků není nijak ovlivněna výší spotřeby vody na koupališti. Na opravy komunikací a chodníků jsou při sestavování rozpočtu každoročně vyčleněny prostředky v jiné části rozpočtu."

   

   

  (red)

   

  foto: (jr)

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 Iveta Lahovcová 2013-03-29 08:51
  Dobrý den, zaujal mě Váš příspěvek o nákladném provozu koupaliště.
  Z mého pohledu je skutečně na pováženou, zda má město provozovat tak ztrátový provoz pro 3 měsíce v roce, kdy vzhledem k počasí se ani nevyužijí.
  Opravdu je město tak bohaté na tak ,,luxusně,, drahý provoz?
  Z druhé strany to vezměte jako běžný občan města.Třeba maminka s dětmi.
  Kam mají v létě jít, když je hezké počasí?Ne každý bydlí v domě se zahrádkou na které může být bazén jen pro sebe.Co jiného je ve Vimperku dostatečně blízko sídliště, kam se dostanete v pohodě s kočárkem?
  V tomto případě bych nechtěla být panem starostou ve Vimperku, ani členem zastupitelstva, protože atˇto vezmete tak, či onak, stejně to bude špatně.
  Je pravda, že na naše dětské hřiště v Žárovné jsem žádala 10 let, než nám dotace vyšla, což běžný občan pokud se o to vyloženě nezajímá-neví.....
  Držím palce na získání dotace a jsem s pozdravem Iveta Lahovcová, starostka Žárovné
  Citovat