Cyklisté, především Jan Vastl, v Německu opět s výbornými výsledky

V dalším kole bundesligy v německém Heubachu dosáhli závodníci týmu Česká spořitelna Specialized Junior opět výborných výsledků.

Na těžké rozbahněné trati vybojoval nejlepší výsledek v závodě juniorů Jan Vastl, když dojel na druhém místě. Hned po startu se dostal do vedoucí skupiny, ve druhém kole již přijel na prvním místě, v závěru třetího okruhu se k němu dotáhl německý závodník a společně pak absolvovali poslední kolo. O vítězi se rozhodovalo v závěrečném sjezdu, do kterého najel na první pozici německý závodník a uhájil svoji pozici až do cíle. Jan Vastl se dostal díky druhému místu na čtvrtou pozici v celkovém pořadí německé Bundesligy MTB. Další z juniorů, Filip Kubín, dojel na 22. místě. V závodě U 23 odstartoval dobře Martin Stošek a cílem prvního kola projížděl na desátém místě, v těžkém terénu nakonec dojel do cíle na výborném sedmnáctém místě. Závod v Heubachu byl zařazen v kategorii HC, což je hned po světovém poháru nejvyšší úroveň. To se odrazilo na kvalitě a množství účastníků. V závodě juniorů startovalo 83 závodníků a v U23 85 závodníků.

Nadcházející víkend čekají tým první závody v Čechách – Český pohár MTB v Teplicích a Kolo pro život v Letech u Prahy.