Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Napadení za bílého dne: Budeme iniciovat petici


  Přesně týden byla otevřena nová provozovna ekologické likvidace autovraků a výkupu kovového odpadu v aerálu Autocentra Presl v Boubínské ulici a její majitelé a zaměstanci už zažili hodně nepříjemný zážitek. Dokonce jeden z nich, Ludvík Presl ml., skončil po tomto zážitku v pracovní neschopnosti.

   

   autocentrum

   

  "V úterý po obědě vidím pohledem z okna na prostranství, kde vykupujeme šrot, kolem našeho zaměstnance, který nám s výkupem vypomáhá, podezřelý shluk šesti cikánských občanů s jedním malým, zhruba tříletým dítětem . Proto jsem se tam šla podívat," vypráví manželka Ludvíka Presla ml. Lenka Preslová. Podle jejích slov jeden ze skupiny přinesl čtyři plechovky na výkup, zatímco další kradl elektromotor a jiný si schovával pod bundu minimálně deset kilogramů hliníku. Mezitím malé dítě vběhlo do administrativní buňky, za ním dovnitř vešel ten samý, co chtěl ukrást elektromotor, ale obsluha zařízení ho stihla zastavit a přivést zpět.  "Snažil se ukrást finanční hotovost. Určitě to měli naplánované," je přesvědčena Lenka Preslová. Následovala ostrá hádka plná velmi hrubých urážek ze strany nezvaných návštěvníků, z nichž podle tvrzení Lenky Preslové někteří byli stoprocentně opilí a zfetovaní.

   

  V tu dobu přijel do areálu Ludvík Presl ml., který se ihned snažil své manželce a zaměstnanci pomoci. Stal se však obětí fyzického napadení ze strany celé skupiny. "Jeden z té bandy se mi snažil dát hlavičku, naštěstí se mi na poslední chvíli podařilo trochu uhnout, takže jsem nedostal přímý úder, a pak jsem skončil na zemi, kde do mě kopali," popisuje útok Ludvík Presl mladší. Výsledkem jsou bolesti hlavy, otoky a hematomy hlavy, ramena a hrudníku a pracovní neschopnost napadeného.

   

  Útok skončil až příjezdem státních i městských policistů, které stihla Lenka Preslová zavolat. Pravě policisté z vimperského obvodního oddělení nyní celou událost šetří. V pátek dopoledne na náš dotaz policejní mluvčí Martina Joklová uvedla, že zatím je celá událost vyšetřována jako přestupek proti občanskému soužití, nicméně nevyloučila pozdější překvalifikování na trestný čin. Jak nám Ludvík Presl ml. řekl, měl by být v nebližší době vyslechnut.

   

  O událost se už začalo zajímat i vedení města. Starosta Vimperka Bohumil Petrášek spolu s místostarostkou Jaroslavou Martanovou již rodinu Preslovu navštívili.  "Tohle přesahuje únosnou mez. Budeme iniciovat jednání s krajským ředitelstvím Policie ČR, aby byly posíleny hlídky ve městě. Není přece možné, aby sociálně nepřizpůsobiví občané přepadali jiné občany nebo podnikatele za bílého dne," uvedl starosta města. Že situace s některými nepřizpůsobivými občany není dobrá, ví i místostarostka. "Na to, že k podobnému incidentu může dojít, jsme při jednáních s představiteli Policie ČR upozorňovali," doplňuje starostu Jaroslava Martanová.

   

  Manželé Preslovi po úterní zkušenosti plánují sepsat petici. "To, co se stalo nám, se může stát zítra klidně někomu jinému. Strašně nás štve ta bezmoc, kdy se snažíme poctivě pracovat a pak přijde takováhle parta, kteří nepracují, stát je živí z našich daní a tohle si dovolí," vysvětlují svorně důvod petice. Představitelé města v tomto směru přislíbili administravní pomoc. O průběhu petice budeme na našich stránkách informovat.

   

  (jr)

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #14 Ing.Pavel Urbánek 2015-07-19 17:19
  Čím budeme tolerantnější, tím obtížnější bude zjednání nápravy.
  Citovat
   
   
  #13 Josef Novák 2013-09-10 08:21
  Ano, souhlasím s názory zde přítomných, že soužití s cikány je celospolečenský problém a nikdo se po našich zkušenostech nemůže divit tomu, že jako občané Vimperka jsme proti vzniku ubytoven a stěhování cikánů např. z Českých Budějovic. Je smutné ale, že i mezi vimperáky se najdou lidé, kteří používají své nemovitosti k ubytovávání cikánů a získávání tak financí z nájmů dotovaných námi všemi jako např. p.... ve svém činžovním domě v Českých Budějovicích. Z některých z nás je mi skutečně špatně.
  Citovat
   
   
  #12 Vneca Sova 2012-10-05 00:01
  Návrhy máte dobrý.Ale nebyla by to diskriminácia?A co by tomu řekl Kocáb s Džamilou a Uhlem?A co occhránci lidských práv z ciziny?Třeba z Indie?
  Citovat
   
   
  #11 Pavel Rec 2012-10-03 08:44
  Je to celospolečenský problém ,který nabral hrozivých rozměrů po roce 1989.
  Romové táké byli mezi těmi ,kteří prý pomohli p. Havlovi tady v ČR zavést demo-
  kracii.Jak si dobře pamatuji,dříve jsem pracoval ve Volarech.V dřevařském podniku.Tam museli pracovat.Dnes je mimo jiné živý ženy ,které dostali přidáno cca 5 let k odchodu do důchodu.Kde to jsme.Dostávají plno peněz za nic.Poctivý člověk ,který má 2-3 děti a není mu dobře první 3 dni nemocenská rovná se nula,tzn.všechn o přechodí.Je třeba ,aby panstvo v Praze něco vymyslelo. :roll:
  Citovat
   
   
  #10 Jaroslav Vlk 2012-09-17 11:15
  Já se cikánům ani moc nedivím. Víc jak 20 let do nich státní úřady hustí fakt, že si v naší společnosti mohou jen brát a dávat nemusí nic, ba co, oni dokonce musí brát, poněvadž, jinak je pak zle u EU a jiných stupidních multikulturních mezinárodních institucích a organizacích. A tak si prostě berou a mnozí i v duchu svých zlodějských tradic. Berou prostě všude a všechno. A poctivý občan jen čumí a nechápe a nedej bože, kdyby náhodou chtěl bránit sebe a svůj majetek. To se teprve nestačí divit s jakou rychlostí dokáží úřady činné v trestném řízení konat. Ale jak? Z občana bránícího svůj majetek vyrobí rasistického neřáda a z cikána napadeného ubožáka. A stejně dopadne i tento případ. V tom lepším případě to soudce v Prachaticích shodí jen ze stolu a případ jen vyšumí. V tom horším bude p.Presl čelit obvinění z rasistického napadení. Co myslíte ob(v)čané vimperští??? :lol:
  Citovat
   
   
  #9 Ruda Chalaš 2012-09-16 22:24
  A bude hure. Od roku 2013 nebudou mit cikani narok na prispevky na bydleni.A to neni zrovna malo penez.
  Citovat
   
   
  #8 Milan Mrázek 2012-09-16 18:23
  Kam až se to nechá dojít.Budou nás cikáni mlátit?
  Citovat
   
   
  #7 Pepa Lukeš 2012-09-16 13:20
  Opravdu je toho mnoho v rukou místní či státní policie, jak to těmto cikánům znepříjemnit. Vždyť mají pravomoci provádět kontrolu totožnosti. Tuto kontrolu mohou provádět i několikrát denně. Proč neoslovují postávajícího cikána, aby se legitimoval. A za hodinu mohou tuto kontrolu provést opět. A pak všichni vidí, jak cikáni vozí denně kolečka železného šrotu do výkupu. Proč po tom nejdou a nezjišťují, kde k tomu přišli? Vždyť ani tady většina nemá trvalé bydliště, tak jim žádný železný šrot nemůže patřit, všechno to někde ukradli. Někomu to patřilo, určitě ne jim. Nyní jsou vidět podél cest, jak setřásají jablka ze stromů. Ty stromy taky nejsou jejich. Prostě se tu denně krade a policie je netečná.
  Citovat
   
   
  #6 Presl Tomáš 2012-09-15 14:19
  Státní policie nemá dost finančních prostředků na jakékoliv rozšíření hlídek. Město snad platí, úkoluje a jistě i kontroluje vlastní obecní strážníky. Vybírání poplatků za špatné parkování je jistě zasloužilá činnost, městské vyhlášky musí platit pro všechny o tom žádná. Nicméně, pokud se moje manželka bojí procházet přes centrum města, cítím, že by se naši strážníci měli zaměřit především na bezpečnost. Pokud ovšem sami nemají strach o své zdraví. Z této situace nelze vinit nikoho jiného, než vedení města. Vzpomínám na loňské televizní vysílání plné sebevědomích řešení, rok utekl stejně jako politické sliby. Město má dost možností jak nepracujicím sociálním případům znepříjemnit žití v našem městě. Nezapomeňme, že jsou to kočovníci. Pokud zde budou cítit autoritu a zákon, odtáhnou jinam. Pokud se radnice neprobudí, odtáhnou slušní občané. A to pak nepomůže ani návrat "poškozených" laviček..
  Citovat
   
   
  #5 zdenek chval 2012-09-15 12:50
  tato vláda dělá jednu zasadní chybu jakou by ods jako pravicová strana dělat vůbec neměla to sou daně mněli by jít opačně snížit daně atd a té ekonomice ulehčit a vyberou výce peněz než cestou zvyšovaní čím vyší daně hlavně spotřební daň a dph snížit čím výc lidem zustane tím se výc utrací a ekonoika se roztačí zvyšují se pracovní místa a nejen že lid má peníze na co chce ale má je i stat a má jak

  a dále už by se měla praha respektive vláda sněmovna senát přestat hádat a začít dělat takový zákony který budou ku prospěchu celé této země každý tam tahá za jiný konec provazu ale že de republika od 10 k 5 že je na pokraji nějaké záhuby to jim nevadí hlavně že dřepí v dozorčích radach v kde jaké komisi a dělaj pro veřejnost divadýlka typu parkanová rath apodobně a zem je zatim výce a výce v troskách pradědové by nam dali na zadnice a lidé co umírali za vlast na frontách v legiich atd.
  Citovat