Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • O převodu Vodníku zatím nerozhodnuto


  Zářijové vimperské zastupitelstvo mělo na programu schválení převodu sportovního areálu Vodník od dosavadního správce Ski klubu Šumava pod křídla STARZu, ale projednávání tohoto bodu bylo odloženo na listopadové zasedání.

   

  Zatím se o Vodník staral Ski klub Šumava, ale již není fyzicky a finančně schopen zajistit provoz areálu. O ten by se nově měl starat STARZ. "Ski klub zajišťuje významným způsobem sportovní aktivity nejen svoje, ale také občanů města. Přitom to dělá ze svých příspěvků a jeho členové se podílí na chodu areálu zadarmo ve svém volném čase. Ski klub víceméně dotuje sportovní činnost vimperských obyvatel. Proto město cítí povinnost areál převzít," ozřejmuje důvody změny starosta Bohumil Petrášek.

  vodnik
  Jedním z důvodů, proč se o Vodníku bude jednat později, než bylo v plánu, byla neúčast zástupců dvou ze tří stran, kterých se navrhovaná smlouva týká - Ski klubu Šumava jako současného a STARZu jako budoucího správce. Zastupitelé tak neměli komu pokládat případné dotazy. Na obranu nepřítomných je nutno dodat, že se ani zúčastnit nemohli, protože nebyli pozváni. Druhý důvod vysvětluje starosta Bohumil Petrášek: "Chceme ještě do připravené smlouvy zakomponovat koncepci, kterou má do 15.října připravit komise mapující stav sportovišť ve městě. Ta by mimo jiné měla obsahovat finanční politiku města vůči sportovním oddílům." 

   

  Tento úkol dostala komise na základě nespokojenosti některých oddílů, kdy jejich členové nemají zvýhodněné ceny pronájmů na městských sportovištích na rozdíl od některých jiných klubů. Konkrétní nespokojenost zazněla na ceny pronájmu ledové plochy. Hokejový klub využívá led za nižší cenu, než jakou musí zaplatit ostatní zájemci o bruslení či hokej. Na tuto nesrovnalost rovněž upozornila zpráva finanční komise z konce jara, která se zabývala hospodařením STARZu.

   

  Podle slov starosty odložení projednání Smlouvy o spolupráci při údržbě sportovního areálu Vodník, jak se přesně třístranná smlouva jmenuje, neznamená žádné komplikace. "Převod není vázaný na začátek zimní sezony. I kdyby byla schválen na posledním zastupitelstvu, stejně by převod platil až od 1.ledna příštího roku. Na tom jsme se se Ski klubem dohodli už dříve," vysvětluje Bohumil Petrášek. Jak dodává, město se nebrání větší spolupráci na začátku zimní sezony ještě před platností převodu na městskou příspěvkovou organizaci STARZ.

   

  Změna správce neznamená, že by se Ski klub Šumava o areál už nestaral. "Například odborné práce, jako obsluha sněžného děla, budou dále provádět členové lyžařského oddílu. Na takových věcech jsme se Ski klubem domluveni," dodává starosta.

   

  Josef RYCHTÁŘ

   


  foto: archiv redakce

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #8 Zdeněk Ženíšek 2012-10-03 07:26
  Pane Koška je to jednoduché pokud zajdete na ZS uvidíte reklamy na mantinelech, v prostoru ZS a dresech dospělých i mládežnických mužstev a máte hned úplný seznam sponzorů.
  Citovat
   
   
  #7 Koška Tomáš 2012-10-02 12:44
  Děkuji za odpověd. Škoda, že to kdo přispívá není nikde uvedeno. Pokud někdo nechce aby se o jeho sponzorování mluvilo, tak je tu něco špatně. Rád bych se také podílel svou troškou do mlína, ale vadí mi, že se to takto zahaluje mlhou. U soukromého podnikatele to chápu, ale sportovní organizace jsou veřejné. Předešlo by se tak spekulacím, které je dost často ve Vimperku slyšet.
  Citovat
   
   
  #6 Zdeněk Ženíšek 2012-10-01 08:40
  Vážený pane Koška,spíše na Vaše dotazy by měl oodpovídat nový předseda klubu , ale snad mi to promine.
  Hokejisté vybírají příspěvky , shánějí sponzorské příspěvky a další dotace jako jiní sportovci. Z celkového balíku příjmů jsou hrazeny i dresy a výstroj. Velkou část výstroje si hradí hráči sami jak mládež tak dospělí, dresy jsou povětšinu kupovány klubem a částečně se dědí z mužstva na mužstvo. Jak to mají ostatní sporty nevím, co vím je to podobné jako u hokeje.
  Příspěvky od sponzorů tvoří cca 1/3 (300.000,- Kč) celkového rozpočtu klubu. Kdo a v jakých částkách přispívá Vám nepovím, ,je to vnitřní věc klubu a vždy jsme ctili to ,že je třeba při zveřejnění mít souhlas sponzora a ti povětšinu chtějí zůstat v anonimytě. Mimochodem nejde o žádné statisícové částky. Pokud by někdo měl zájem přispět, hokejisté budou zcela jistě rádi, může se obrátit na nového předsedu klubu pana Pavla Předotu, i já jsem schopem předat odpovědným osobám konkrétní nabídku.
  Citovat
   
   
  #5 Koška Tomáš 2012-09-27 21:23
  Asi na pana Ženíška menší otázka. Jak je to s dresama a výbavou pro hokejisty. Jestli ji fasují a nebo musí platit a jak ostaní sportovci, házená, fotbal ...?
  Taky si myslím, že nemalou část příjmu na hokej jsou sponzorské dary. Jak jsou používány na hokeji,kdo a v jakých částkách přispívá. Stačí odhadem cca kolik to udělá ročně a pokud by rád někdo přispěl, na koho se obrátit? Děkuji.
  Citovat
   
   
  #4 Redakce vimperk.eu 2012-09-26 13:45
  O upřesnění jsme požádali starostu Bohumila Petráška: "Na tuto situaci poukazovali kriticky při různých příležitostech někteří členové oddílu košíkové a kopané. S jinými sportovními oddíly jsem o této situaci nehovořil."
  Citovat
   
   
  #3 Zdeněk Ženíšek 2012-09-26 09:35
  To se musíte zeptat pana starosty proč se tak vyjádřil , já jsem se již ptal...
  Citovat
   
   
  #2 Redakce vimperk.eu 2012-09-26 08:50
  Reakce na komentář Zdeňka Ženíška na "mylné informace,že žádný klub ve městě nevyjádřil nespokojenost týkající se pronájmu za led hokejovému klubu HC Vimperk":

  Citace starosty Bohumila Petráška z TK 19.9.:
  "...Toto bylo vyvoláno kritikou od některých oddílů, že je ve Vimperku více dotován lední hokej, byť nepřímo, tím, že mají zlevněný nájem za ledovou plochu než ostatní oddíly..."

  (jr)
  Citovat
   
   
  #1 Zdeněk Ženíšek 2012-09-26 08:47
  Jako bývalý předseda hokeje a ještě zatím člen sportovní komise musím reagovat na mylné informace ve Vašem článku.
  Žádný klub ve městě nevyjádřil nespokojenost týkající se pronájmu za led hokejovému klubu HC Vimperk. Toto bylo uvedeno pouze ve zprávě finančního výboru, která se zabývala hospodařením STARZu, ve zprávě, která je neobjektivní a ve svém důsledku poškozuje jak STARZ, tak hokej.
  Připomínám, že o ceně ledu na sezónu nerozhoduje ani STARZ, ani hokej, ale rada města.
  Hokejová mládež má cenu ledu za symbolickou cenu 1,- Kč/ hod. Dospělí platí za led na treninky ve výši 350,- Kč/hod což je na jedné straně asi třetina ceny, kterou platí ostatní zájemci (vyjma škol), ale na druhé straně je to cca o 100 Kč více než platí sportovci využívající ke sportování tělocvičny. Za zápas platí vimperští hokejoví muži stejnou cenu jako ostatní.
  Hokejový klub podporuje převod sportovního areálu Vodník pod STARZ a dále je toho názoru, aby mládež všech sportů na sportovištích v majetku města sportovala za symbolickou cenu nájmu a dospělí sportovci, kteří reprezentují město měli nájem za sníženou cenu oproti cizím zájemcům, hobycelkům a ostatním. Tuto myšlenku bude hokejový klub bude nadále šířit a prosazovat.
  Na rozdíl od pana starosty si nemyslím, že by koncepce finanční politiky města vůči sportovním oddílům měla nějak výrazně ovlivnit rozhodování o podmínkách převodu Vodníku na STARZ.
  Citovat