pa190326

Druhé místo v republice pro žákyně ZŠ TGM

První říjnový den jsme se od paní učitelky Hudečkové dozvěděly, že nás jako každý rok bude čekat okresní kolo v přespolním běhu na Vodníku. V úterý už okolo půl desáté ráno zazněl výstřel startovní pistole a my se vydaly na trať dlouhou 1700 m. Už od začátku jsme věděly, že naše šance na úspěch je veliká. Vyhrály jsme a postoupily tak do krajského kola.

To se konalo další týden 10. 10. 2012 v Jindřichově Hradci. Přestože do Hradce dorazila elita z celého kraje, také tam jsme opět suverénně zvítězily v pořadí: Tereza Vostradovská 1. místo, Karolína Daverná 2. místo, Pavla Nováková 3. místo, Marcela Kobrová 5. místo, Michala Willmannová 7. místo. Tím jsme vyhrály postup do republikového finále.

pa190326

Republikový závod se konal 19. 10. 2012 v Hradci Králové, kam jsme odjely pod vedením našeho trenéra Zbyňka Pavláska a pana Vojtěcha Huříka. Trať dlouhá 1500 m vedla kolem zdejšího Stříbrného rybníka, to jsme však ani neměly tušení, jak přesný to je název.

V naší kategorii běželo 85 závodnic, což bylo dohromady 15 nejlepších týmů z celé ČR. Při slavnostním zahájení měl každý kraj hostesku, která držela ceduli s jeho názvem. Po zahájení jsme měly půl hodiny na rozcvičení. Start se neúprosně blížil. Zazněl výstřel. Hned jsme se hnaly jak splašené stádo bizonů. První, co nás na trati čekalo, byl asfalt, následoval hluboký písek, v něm se nám běželo těžce. Po nelehkém písku následovala rovinka se skokem. Skok jsme zvládly a s pomocí našeho fan clubu jsme úspěšně doběhly do cíle: Tereza Vostradovská 5. místo, Miroslava Chvalová 19. místo, Karolína Daverná 21. místo, Pavla Nováková 26. místo, Michala Willmannová 28. místo a Marcela Kobrová 35. místo. Náš výsledek sice stačil jen na druhé místo, ale lítost nás rychle přešla a netrpělivě jsme čekaly na slavnostní vyhlášení. Zbyněk už žhavil svůj fotoaparát, aby nás mohl vyfotografovat. Nejdříve vyhlašovali jednotlivce a pak týmy. Na třetím místě se umístilo Nové Město na Moravě, na druhém krásně stříbrném místě se umístil Vimperk a na prvním místě Jilemnice. Vyhrály jsme krásný pohár a každá z nás dostala medaili. Po vyhlášení nás čekala dlouhá cesta domů, která překvapivě rychle uběhla, nestihly jsme ani probrat všechny nové zážitky. Okolo půl osmé večer jsme úspěšně dorazily do Vimperka, a rozešly se do svých domovů.