iSusice.eu |  Ckyne.eu |  iPrachatice.eu |  Stozec.eu |  Vimperk.eu |  Volary.eu |  Zdikov.eu Kamery HumlNET |  Kamery ČHMÚ
 • Jízdní řád autobusů pro sídliště

  Od 1. září jezdí v pracovní dny autobusová doprava několikrát denně na sídliště Míru a odtud k nemocnici a Rhode&Schwarz.


  Podařilo se tak realizovat přání řady obyvatel sídliště Míru, kteří volali po zavedení autobusové dopravy do této lokality.

  Níže je uveden jízdní řád této dopravy.


  Ing. Bohumil Petrášek

   

   

   

   

   

  (ld)

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #5 Romana T. 2014-09-05 10:57
  Jsem velice ráda,že se zde udělala městká doprava.Ale jsem zklamaná.Po přečtení jízdního řádu jsem zjistila,že do parku jede autobus brzy.Doufala jsem,že zde bude autobus myslet i na školáky,kteří míří do školy v parku.Bylo by dobré jízdní řád upravit.Vždyť do školy do parku dochází hodně dětí.
  Citovat
   
   
  #4 Zdeněk Ch 2014-09-05 06:24
  co takle přidat do toho okruhu linky zamek třeba k dolnímu zamku od tud ke sloupu od sloupu k nemocnici od nemocinice nadraží a pak okolí tak na zamek by se to vyplatilo také takou linku v letě nebo od jara do podzimu
  Citovat
   
   
  #3 VladiFridrichmír 2014-09-03 15:34
  To naprosto nesmyslné trvaní ČSAD na tom, že je tam Tesla je vskutku dojemné. Tesla skončila tuším v roce 2002 a zastávku pojmenovalo ČSAD znovu jako Tesla, na což se vedení RS muselo dívat z okna (tak se to přepsalo na Špidrova). Když nic jiného, tak je to necitlivý postup, neboť RS reprezentuje Vimperk.
  Citovat
   
   
  #2 Karel Matějka 2014-09-02 19:28
  Mám k tomu plno otázek jako tomu, kdo je ve Vimperku málo. Je toto jenom dočasný stav linky a jejích spojů (podlinek)? Plánuje se dle (ne)zájmu linku upravovat, rozšiřovat, měnit? Dotuje nějak linku město? Tedy jestli je město objednavatel služby. A pokud ano, co říká na to, že „okružní“ spoj 1 třeba ze zastávky Nad Pekárnou do nemocnice stojí podle IDOSu 17,- Kč, zatímco spoj 3 a 5 jen 10,- Kč.

  Plánuje se nějaká koncepce systému vimperské „MHD“ a příměstských linek a jejich propojení, označení spojů na autobusech čísly pro lepší orientaci (okružní - spoj 1, městská linka - spoj 3, 5, 20, kyvadlo nádraží-sídlišt ě – spoj 2 a 19, večerní linka Tesla-sídliště – spoj 4, kyvadlo nádraží-Bořanov ice – spoj 7, 10, nádraží-Bošice – spoj 13, 14, 15, 17)?

  Plánovala by se nějaká městská karta (pracovní, žákovské měsíční a čtvrtletní jízdné?

  Jezdily by v budoucnu autobusy na stlačený plyn CNG, když ČSAD Autobusy ČB plánuje masivní podporu CNG, aby případně na téhle lince udrželo stejné ceny jízdného? Investovalo by město do své CNG stanice, kde by mohly tankovat nejen autobusy, ale i auta České pošty, která CNG velmi používá?

  Nejbližší oficiální CNG stanice je v Písku a pak v Českých Budějovicích, obsloužila by se tak velká část Šumavy a okresu – možná by to přilákalo německé, české i pražské turisty a samozřejmě i místní obyvatelé – jezdily by levněji a navíc v kraji pod šumavskými vrchy i ekologičtěji. Možná by to bylo dobré předvolební téma do komunálních voleb…
  Citovat
   
   
  #1 Tomas 2014-09-02 17:38
  Uz vicekrat jsem zaregistroval ze nekdo nevi, jak se pise RS:
  Ne Rhode&Schwarz, ale Rohde & Schwarz.
  A na tom jizdnim radu Vimperk,Tesla :zzz
  To mozna tak pro pametniky, ale tohle je moderni fabrika, jedina ktera Vimperk reprezentuje a zamestnava mraky lidi, tak se k ni tak chovejme.
  Citovat