Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • L.Drenčeni rezignoval na post v městské radě!


  lubos drenceni
  Vimperská městská rada přišla o jednoho člena, na své místo rezignoval Luboš Drenčeni (SNK-ED).

   

  Složitá povolební situace na podzim v roce 2010 přinesla různobarevné složení městské rady. Volby vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté s lídrem Pavlem Dvořákem se ziskem pěti zastupitelů. Druhá skončila Volba pro město, v jehož čele stál Bohumil Petrášek, se čtyřmi mandáty. Starostou se, jak známo, nestal zástupce vítězného uskupení, ale Bohumil Petrášek, místostarostkou pak Jaroslava Martanová za SNK-ED. Do městské rady usedli dále Věra Vávrová (VPM), Luboš Drenčeni (SNK-ED) a Dagmar Rückerová z ODS.

   

  Toto složení rady vydrželo polovinu volebního období. Tento týden totiž rezignoval na post v radě Luboš Drenčeni. "V úterý jsem podal na podatelně dopis s rezignací," potvrdil nám Luboš Drenčeni.

   

  "Mrzí mě to, ale plně respektuji jeho rozhodnutí, více k tomu nemám co říci," reagovala místostarostka Jaroslava Martanová. "Vůbec nechci předjímat, kdo by měl být na jeho místo dodatečně zvolen," dodala.

   

  Věru Vávrovou rozhodnutí Luboše Drenčeniho překvapilo. "Zatím nevím, co si o tom mám myslet, dozvěděla jsem se to ve středu, Luboš Drenčeni mi slíbil, že mi důvody sdělí osobně," sdělila nám Věra Vávrová.

   

  Rovněž starosta Bohumil Petrášek odchod Luboše Drenčeniho z rady nečekal. "Nic tomu nenasvědčovalo," prohlásil.

   

  O důvodech rozhodnutí Luboše Drenčeniho lze zatím jen spekulovat. "Příčiny mé rezignace by se měli nejdříve dozvědět členové rady a zastupitelé," nechtěl prozradit důvody opuštění rady Luboš Drenčeni.

   

  Nový člen by měl být zvolen na příštím zastupitelstvu. Pokud by se tak nestalo, přešly by veškeré kompetence podle slov Bohumila Petráška z rady na zastupitelstvo. "Tuhle situaci si vůbec neumím představit, to bychom snad museli zasedat každých čtrnáct dní.

   

  Uvolněné místo by teoreticky mělo připadnout kandidátu ze Společenství nezávislých kandidátů - Evropských demokratů. Kromě Pavla Dvořáka za toto hnutí ještě kandidoval Roman Hajník a Emil Janda. "O tom jsme ještě na nějaké schůzce nejednali. Já rozhodně o místo v městské radě usilovat nebudu, nechci mít s tímto vedením nic společného a toto doporučím i mým kolegům," sdělil nám Pavel Dvořák.

   

   

  JR

   

  foto: Jihočeši 2012

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #4 Milan Straka 2012-11-10 23:32
  Paní Vávrová, zřejmě jste nedočetla kandidátku Jihočechů v krajských volbách do konce.
  Jinak je to od pana Drenčeniho rozumný krok, jen nevím, jestli již není pozdě.
  Citovat
   
   
  #3 Iveta Preslová 2012-11-09 21:37
  Já nedoufám, ale pevně VĚŘÍM, že nastoupí mladší generace, které se podaří za podpory stávajících členů situaci změnit k lepšímu. Protože tady jde přece hlavně o město Vimperk a občany v něm. Jen doufám, že si na tu větu za 2 roky vzpomenete jak vy, tak ostatní.
  Citovat
   
   
  #2 Věra Vávrová 2012-11-09 15:17
  Myslím, že je nutné tento článek doplnit. Ve volbách 2010 vyhrála sice SNK-ED, nejvíce hlasů ale od občanů získal Bohumil Petrášek.

  Byla by velká škoda, kdyby někdo ze zbývajících členů SNK místo v radě Města neobsadil. Mám však podle obvyklého průběhu hlasování v Zastupitelstvu obavu, že když jim to Mgr. Dvořák nedoporučí, jak sám říká, tak místo v radě nepřijmou.

  Jak vážně lze brát tvrzení, že Mgr. Dvořák nechce mít s vedením Města nic společného, když po volbách usiloval o post starosty a 2x o místo v radě. Bylo tedy jasné, že by musel s tímto vedením spolupracovat.

  Možná se mýlím, ale řekla bych, že se zde již hraje o příští volby. Mgr. Dvořák v nich již pravděpodobně podle své kandidatury do Krajského zastupitelstva nebude zastupovat SNK-ED. Kdo tedy bude spolu s ním na nové kandidátce? Je možné, že se současným vedením města nechce spolupracovat, protože s jeho členy z SNK nechce vytvořit novou kandidátku. Asi také nechce, aby členové SNK, byli v tomto volebním období v radě za Sdružení, ze kterého po funkčním období vystoupí.

  To je vzhledem k tomu, že jsou dosud v jednom Klubu opravdu na pováženou. Copak si jeho spolustraníci a ostatní občané nezaslouží skutečné argumenty, kterými by vysvětlil současnou odbojnou pozici, která se jeví být z jeho strany více kalkulem než skutečně nutným krokem? Proč prostě nepodpoří své spolustraníky, aby se podíleli na vedení města a zlepšování života v něm? Má-li být tím důvodem to, že některé z nich chce nechat za sebou a jiné naopak přibrat do "nové party", pak je to bezesporu krok, o němž by měl jednat jinak než prostřednictvím nepřímého očerňování současného vedení, jehož někteří členové jsou právě z jeho Klubu.

  Navíc doufám, že ve Městě již nastoupí mladší generace, a že o post starosty nebudou „bojovat“ lidé v důchodovém věku.

  Souhlasím však s panem Dvořákem, který v některém ze svých posledních,před volebních článků napsal, „ že paměť je nejlepší reklamou každého." Měli bychom si ji tedy na konkrétních věcech a rozhodnutích všech z nás, tedy i těch jeho, více připomínat, co kdo skutečně dělá a o co mu přitom jde.
  Citovat
   
   
  #1 Zdeněk Ženíšek 2012-11-09 07:01
  Chtěl bych ještě upřesnit skutečnosti uvedené v úvodu článku. O místo v radě města usiloval 2x Mgr. Pavel Dvořák a vždy o l hlas neprošel.Před Lubošem Drenčenim zastával post radního ihned po volbách na krátkou dobu pan Stanislav Hlava.
  Citovat