Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Názor Pavla Dvořáka


  To se dotýká nás a hodně blízko...

   

  Potřebujeme zdravotní plán lůžkové péče Jč kraje

   

  Jihočeši 2012 s obavami sledují vyjednávání vedení Jihočeského kraje se zdravotními pojišťovnami ve věci uzavření smluv s jednotlivými nemocnicemi. Podle zpráv, které z jednání prosakují, uvízlo vyjednávání na mrtvém bodě a hrozí vážné potíže zejména u nemocnic Český Krumlov a Prachatice.

   

  Může jít i o důsledek toho, že vedení kraje dosud nedokázalo sestavit zdravotní plán lůžkové péče Jihočeského kraje. Svoji vinu na situaci samozřejmě mají i zdravotní pojišťovny, zejména VZP, které slepě požadují redukci lůžek a celých oddělení, která v případě provedení může negativně ovlivnit chod dalších oddělení či celých nemocnic. A navíc v některých případech nepřináší ani žádnou úsporu.

   

  Je třeba vytvořit záchranný plán, který bude jako celek co nejvíce splňovat požadavky zdravotních pojišťoven na úspory a zároveň neohrozí ani fungování, ani existenci jednotlivých nemocnic. A tento ucelený plán nabídnout jako jediné možné řešení zdravotním pojišťovnám.

   

  Je třeba, aby i a.s. Jihočeské nemocnice, která činnost všech nemocnic v kraji má koordinovat a sjednocovat, aktivněji vstoupila do hry a důsledně plnila své úkoly a nedopustila nějaké dílčí řešení výhodné jen pro některé z centrálních krajských nemocnic, které by poškodilo ostatní. A to zejména v řídce osídlených oblastech kraje.

   

  A že vše může mít dopad i na další zařízení, třeba ve Vimperku, si můžeme domyslet...

   

  Pavel DVOŘÁK (Jihočeši 2012)

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 Pavel Dvořák 2012-09-19 11:05
  Ano je to hodně znepokojivé.
  Všimněte si, že ti, kteři byli zvoleni, to je samospráva Jč kraje čili koalice ČSSD - ODS, jak o tom mlčí. Stejně jako média. Není na tom něco divného? Prý se rozhodnutí VZP a ministra Hegera (TOP a STAN) objeví týden, dva po krajských volbách.... Logiku to má!!!
  L.Průša,šéf výkonu státní správy Jč kraje, na to mnohokrát upozorňoval. Na rozhodnutích se však nemohl podílet, neb toto je výhradně právo a zodpovědnost samosprávy.

  Pavel Dvořák Jihočeši 2012
  Citovat
   
   
  #1 Vladimír Vácha 2012-09-17 15:21
  Znepokojivou informaci o možnosti uzavření nemocnic v Českém Krumlově a Prachaticích jsem zaznamenal ze zpráv na stanici NOVA.Z příspěvku pana Dvořáka mě překvapilo,že vedení kraje nemá plán lůžkové péče i když o redukci lůžek se ví už 2 roky a že vázne vyjednávání kraje se zdrav.pojišťovn ami.A to z toho důvodu,že ředitelem krajského úřadu je pan Luboš Průša,kandidát na hejtmana jihočeského kraje.Předpoklá dal bych tedy,že strana Jihočeši 2012 má tento problém na čelném místě svého programu.Je zřejmé,že i a.s.Jihočeské nemocnice se chová pragmaticky a příliš ji nezajímá pohraničí kraje.Vzpomínám si jak kontroverzní bylo její založení a začlenění prachatické nemocnice do ní..Ještě jeden problém výrazně ovlivňuje tuto problematiku,ne možnost konkurence jednotlivých zdravotních pojišťoven.Poku d by byla konkurence,věří m,že by se ZP chovaly jinak.Vždyť pouze přerozdělují peníze,které si platíme a přesto se chovají vůči svým plátcům arogantně.
  Vladimír Vácha (ANO 2011)
  Citovat