Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Trafika ODS pro pana Pechouška?


  Trafika ODS pro pana Pechouška?

   

  I tak by se dalo nahlížet na Smlouvu o spolupráci mezi Městem Vimperk a Mgr. Pavlem Pechouškem, bývalým tiskovým mluvčím CHKO a NP Šumava a pravou rukou jejího předešlého ředitele Mgr. Jiřího Mánka.

  Na posledním zastupitelstvu ji prezentoval místostarosta Vimperku pan Ing. Jiří Cais jako součást plnění volebního programu ODS i jeho samého ke zlepšení komunikace vedení města s občany.

   

  Na jejím základu pan Pechoušek bude zajišťovat a zprostředkovávat prezentaci města na veřejnosti a v médiích, spolupracovat při vypracování a realizaci marketingové strategie pro oblast turistického ruchu včetně případné strategie rozvoje služeb pro uvedenou oblast. Dle své úvahy bude provádět i další činnosti mající za cíl pozitivní prezentaci města na veřejnosti a v médiích a zvýšení jeho atraktivity v oblasti cestovního ruchu. Konkrétně se tím především rozumí spolupráce při vedení facebookového profilu města, účast v redakční radě Vimperských novin, příprava a publikace příspěvků tamtéž, organizace tiskových konferencí, sepisování tiskových zpráv a komunikace s novináři. To vše za 16.600,- Kč + DPH měsíčně, tedy pokud to stihne za méně či nanejvýš 83 hodin měsíčně. Pokud by si to vyžádalo více času, lze vyjednávat o navýšení odměny.

  Pro své kamarády z vimperské ODS i pro město to pan Pechoušek rád udělá, zvláště když po svém uvolnění z místa tiskového mluvčího CHKO a NP má dost času. Také tím uleví některým stávajícím pracovníkům města, kteří přinejmenším část jeho činností měli doposud na starost, a umožní jim o to radostněji a usilovněji pracovat na jejich dalších úkolech a přispěje tím ke zvýšení celkové efektivity práce městského úřadu.

  Smlouva je uzavřena na dobu 6ti měsíců. Předčasná výpověď je možná.

   

  Nevím, jak ostatní, ale já bych tu smlouvu dokázal skousnout asi jen tehdy, pokud by jejím hlavním cílem bylo naučit příslušné pracovníky úřadu, aby ty práce řádně a efektivně dělali sami.      

   

  Milan Straka

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #10 vojta 2015-04-01 21:41
  Cituji bohumil:
  Jest-liže je tento pan Pechoušek totožný se šefem senátní kampaně p.Mánka tak je to skutečně na pováženou o čem a jak vlastně Městské zastupitelstvo rozhoduje. Bohouš

  Ano, tento Pechoušek je totožný s členy ODS :oops: (Mánkem a Caisem) a nedivme se tomu, že je dosazen za mluvčího, když se musí místostarosta, který se dostal na druhé místo ve Vimperku i když ve volbách byli daleko žádanější lidé ( skončil na DVANÁCTÉM MÍSTĚ) revanšovat.
  FUJ A HAMBA JAK S NÁMI VOLIČI NAŠI ZVOLENÍ ZACHÁZEJÍ :-x . Poto ať se naši rádobi zvolení nediví, jaká je volební účast!!!!! Už jenom chybí aby náš prezident Zeman, kterému moc nechybělo a mezi korunovační klenoty málem i hodil šavli nechal uzákonit povinou účast ve volbách, to by bylo asi neplatných hlasů :eek:
  Citovat
   
   
  #9 bohumil 2015-03-30 12:23
  Jest-liže je tento pan Pechoušek totožný se šefem senátní kampaně p.Mánka tak je to skutečně na pováženou o čem a jak vlastně Městské zastupitelstvo rozhoduje. Bohouš
  Citovat
   
   
  #8 Zdeňka 2015-03-23 22:32
  Dobrý den, když jsem si přečetla v denním tisku, co úředníci města vymysleli za funkci, docela mě to zarazilo, to má městská kasa tolik peněz na rozdávání, že si toto nedovolí v mnohem větším městě? Kdyby se raději investovalo do oprav silnic, když jedu Hřbitovní je to žalost a určitě se najdou užitečnější věci než zbytečný plat pro mě nesmyslnou práci. A co nyní budou dělat ti zaměstnanci, co ji doposud vykonávali? Také bych tak dobře placenou práci brala obzvláště ve Vimperku, kde lidé pracují osm hodin denně za 12000,-Kč čistého. Je to podle mého názoru výsměch lidu. Plně souhlasím s názorem pana Straky.
  Citovat
   
   
  #7 dusty 2015-03-20 11:24
  velice věcně správně napsán článek od p.Straky.
  V komentářích přede mnou vše vyjádřeno jasně a srozumitelně. Cíl-pozitivni prezentace města nám jistě rád zde,na vimperk eu p.Pechoušek rád vysvětlí mohl by přidat i komentář místostarosta p.Cais -nebo je to skutečně trafika za podivou zakázku proslulých "Fotopointů"pro bývaĺé vládce Parku?
  Citovat
   
   
  #6 František 2015-03-20 09:48
  To je samý úsměv, nechají si podepsat slušnost, léta jenom slibují a jsou u koryt bez odpovědnosti za "slušný" peníz. Dnes jsem si málem vylomil kolo když jsem projížděl kolem zimáku, díra jedna za druhou. Na to peníze nejsou, na "svatého mluvčího" ano.
  Citovat
   
   
  #5 tonda 2015-03-17 19:27
  co na toto vše kádrová politika Města Vimperk, o morálce a charakteru radních už raději nemluvit. To co bylo na celostátní úrovni odepsáno tj ODS i systém p.Mánka v np Šumava bude nyní preferováno ve Vimperku. Děkujeme p.Cais
  Citovat
   
   
  #4 Bohuslav 2015-03-17 16:59
  Doufám, že je pan Pechoušek nekuřák. Pokud bude ve své funkci, kterou mu pan Cais daroval úspěšný tak, jako v předešlých, mohlo by se stát, že zkrachuje i ta trafika.
  Citovat
   
   
  #3 dana 2015-03-17 10:58
  Tiskový mluvčí NP Šumava.--problé my se vzděláním nakonec zaplatil. Po odchodu p.Mánka ,jak čas ukazuje zaslouženém, byl též odejit z Parku.
  Stává se lýkožroutem a vedoucím směšné kampaně p.Mánka do senátu --neúspěšně.
  Našlo se místo v pivovaru Strakonice.Jeli kož pivovar je majetkem Města Strakonic, při dělání pořádku byl odejit i s bývalým ředitelem pivovaru p.Tůmou..
  Takže zbývá nežli přes ODS tj p.Caise zajistit práci. Toto jsou veřejné zdroje dostupné z tisku. Pokud má p.Straka pravdu o výši odměny placené Městem Vimperk, což by při normální pracovní době činilo takřka 40 000,-Kč měsíčně, potom není už žádný komentář . Ať si udělá každý obrázek o této nové pracovní síle, která není ani z Vimperka, úsudek sám.
  Dana
  Citovat
   
   
  #2 tonda 2015-03-16 11:42
  Před rokem po výpovědi z NP šumava do práce nastoupil, jenže se p, Pechouška rychle zbavili. Takže se hledá dodatečná náhrada. Za polovinu pracovní doby výdělek který ve Vimperku není při celodenním zaměstnání .Ti kteří mají uvedené činnosti na starosti v současnosti budou propuštěni či co budou dělat jiného. ODS začíná úřadovat jak se předpokládalo dle domluveného seskupení po volbách. Tonda
  Citovat
   
   
  #1 Bohuslav 2015-03-16 09:45
  Na připomínky občanů v proběhlých kauzách velmi často odpovědní pracovníci nereagovali. Teď možná bude za všechny mluvit honorovaný tiskový mluvčí. A ten při jeho zkušenostech už bude vědět, jak na případné připomínky odpovědět a při tom nic konkrétního nesdělit.
  Citovat