Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Historické okénko: proměny v čase


  Vimperk v proměnách času (2)

   

  Dnes se vypravíme do samého srdce města - náměstí bývala vždy centrem dění, ať se jednalo o jarmarky, veselice, soudy, ano i popravy. Korza, místo společného setkávání...

  My do dějin až k popravám na dnešním výletě do minulosti nepůjdeme, ale přece jen na nás kousek historie z prvního obrázku dýchá... Které náměstí se vám líbí víc? Bývalé, nebo současné?

   

   

  Náměstí 1

   

   

  Náměstí 1

   

   PRVNÍ DÍL SERIÁLU (a postupně všechny další)  NAJDETE V RUBRICE "HISTORIE OBCE" nebo  >>>ZDE<<<

  *************************************************************************************************

  Pravidelné historické okénko

  Tady stávala alej... A tady býval takový krásný dům, škoda že už tu není. Ale tady přece nebyl park, ani lavičky! To sídliště snad přetrvá věky...


  Běh času  prostě nezastavíme, můžeme se jen pokusit ho 'brzdit' a sledovat, jak se projevuje. Nejen na lidech, ale i na krajině a městech. Na místech, kde žijeme odmalička. Mění se domy,  zákoutí, prostor, cesty, vyrůstají nové stavby, parky, mosty a můstky. Pamatujete si, nebo tušíte z vyprávění, jaké to bylo, když poštovní razítka nesla letopočet o desítky let nižší?


  Pojďte si společně s námi v našem historickém okénku připomínat, jak se v průběhu doby mění tvář Vimperku - porovnejte sami, jestli prošla tím správným  faceliftem, nebo jestli stárne přirozeně a elegantně, případně co zmizelo v propadlišti dějin. Jakou nám dnes ukazuje tvář ve srovnání s minulostí? Mladší, hezčí, zralejší, vrásčitou?  Každé pondělí v podvečer se můžete těšit na nové "zrcadlo" Zdeňka Formánka.

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 petr 2014-03-31 19:59
  no paráda náměstí bez aut na kaštanech u kašny bunkry a hlavně jsem byl mladý,jo a na tom kole jsem Já a na lavičce máma a sousedky:-) :-) :-)
  Citovat
   
   
  #1 Ing.Libor Bezděk 2014-03-31 19:46
  :-) Jak fotky pana Formánka i pana Mgr. Tláskala jsou příkladným a krásným zrcadlem Vimperka a okolí, ale i ohromného a obdivuhodného nadšení fotografů. Moje připomínka k této anketě, nebo seriálu by možná měla spočívat ve spravedlivosti k historii a i dnešní snímky byly provedeny černobíle.
  Pochopitelně nemusí být vynechaná i barva, ale jen jako doprovodný materiál. Přece jen v barevné fotce a s dnešní technikou jsou i jen samotné snímky zajímavější.
  ( To se to kecá z tepla domova a u počítače v klídku a v bačkorkách. Že ? )
  Prosím všem zainteresovaným , omluvte mi můj možná přemrštěný příspěvek a přeju všem mnoho úspěchů a podpory i síly v jejich dalších aktivitách.
  Slunce v duši přeju všem
  Ing. Libor Bezděk
  Citovat