Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Historické okénko: proměny v čase


   

  Vimperk v proměnách času (3)

   

  Ve třetím díle seriálu "Vimperk v proměnách času" vzpomínáme na hokejové dění. Vimperk byl vždy kolébkou nadějných hokejistů,  vyhlášený hokejovými úspěchy, a to jak v minulosti, tak v současnosti. Na fotografiích je vidět, jak moc se změnila hlavně výstroj hokejistů ...

   

  Pozná někdo na staré fotce legendy Vimperského hokeje? 

   

  Dorost Hokej

  Vimperský dorost sezóna 1975 - 1976  II. liga 

   

   

  Dorost Hokej

  Vimperský dorost sezóna 2013 - 2014 KP dorostu 

   

   

  logo šumava

   

   VŠECHNY DÍLY SERIÁLU NAJDETE V RUBRICE "HISTORIE OBCE" nebo  >>>ZDE<<<

  *************************************************************************************************

  Pravidelné historické okénko

  Tady stávala alej... A tady býval takový krásný dům, škoda že už tu není. Ale tady přece nebyl park, ani lavičky! To sídliště snad přetrvá věky...


  Běh času  prostě nezastavíme, můžeme se jen pokusit ho 'brzdit' a sledovat, jak se projevuje. Nejen na lidech, ale i na krajině a městech. Na místech, kde žijeme odmalička. Mění se domy,  zákoutí, prostor, cesty, vyrůstají nové stavby, parky, mosty a můstky. Pamatujete si, nebo tušíte z vyprávění, jaké to bylo, když poštovní razítka nesla letopočet o desítky let nižší?


  Pojďte si společně s námi v našem historickém okénku připomínat, jak se v průběhu doby mění tvář Vimperku - porovnejte sami, jestli prošla tím správným  faceliftem, nebo jestli stárne přirozeně a elegantně, případně co zmizelo v propadlišti dějin. Jakou nám dnes ukazuje tvář ve srovnání s minulostí? Mladší, hezčí, zralejší, vrásčitou?  Každé pondělí v podvečer se můžete těšit na nové "zrcadlo" Zdeňka Formánka.

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #2 Rek 2014-04-13 11:21
  Jo když vznikla tato fotka tak mi bylo 6let.Některá jména znám.Jen jsem chtěl podotknout,že co se týče vimperského hokeje od jeho prvopočátků až do dnešní doby,tak vše je poctivě zaznamenáno,jak písemně,tak fotkama,v kronikách které vedl pan Teiml a nynější zapisovatel Míra Grulich,kterým moc dík :roll:
  Citovat
   
   
  #1 Pavel Dvořák 2014-04-08 13:01
  Ahoj všichni, tak tuto fotku někde mám, ale víc mám v sobě ty nádherné vzpomínky.
  Tyto kluky jsme začali dávat dohromady s otevřením zimáku. Fantastická parta se dostala během 3 sezon až do druhé nejvyšší soutěže.
  Jsou to tito: brankáři Míra Kabilka a Vašek Trmota, hráči pak: Václav,Jiří a Josef Doulovi, Renda Rücker, Jan Král, Jirka Kadoch, Jožka Blaho, Láďa Trojka, Láďa Kouba, Milan Kavlík, Jirka Horejš, Pavel Kříž a dva poslední si už fakt nepamatuji. Předsedou byl Jan Teiml a vedoucí mužstva Josef Fajfr. A s nimi i já. Díky za bezva foto.
  Citovat