Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Historické okénko: proměny v čase


  Vimperk v proměnách času (31)

   

  Kroj, šátek, zdvižená ruka a .....Slibuji před svými druhy, že budu pracovat, učit se a žít podle pionýrských zákonů, abych byl dobrým občanem své milované vlasti, Československé socialistické republiky, a svým jednáním chránit čest pionýrské organizace Socialistického svazu mládeže.

   

  Proč na úvod právě tahlle připomínka největší mládežnické organizace 70. a 80. let minulého století? Protože v dnešním pokračování návratů do minulosti  zavzpomínáme na místo, kde mnoho z nás v dětství plnilo pionýrský slib, třeba právě "čestnou stráží" při nejrůznějších příležitostech (většinou státní svátky a oslavy významných dnů, pietní akce...).

   

  Kolik z vás to bylo?

   

  Víte, kde je místo, které  je v současnosti tak odlišné od své podoby na archviním snímku z roku 1977?

   

  vimperk v parku

  foto: Jan Viner, rok 1977

   

  Vimperk v parku

   ...současnost

   

   

  -zf-

  logo šumava

   VŠECHNY PŘEDCHOZÍ DÍLY SERIÁLU NAJDETE V RUBRICE  "HISTORIE OBCE" nebo  >>>ZDE<<<

  *******************************************************************************************************************

  Pojďte si společně s námi v našem historickém okénku připomínat, jak se v průběhu doby mění tvář Vimperku - porovnejte sami, jestli prošla tím správným  faceliftem, nebo jestli stárne přirozeně a elegantně, případně co zmizelo v propadlišti dějin. Jakou nám dnes ukazuje tvář ve srovnání s minulostí? Mladší, hezčí, zralejší, vrásčitou?  Každé pondělí v podvečer se můžete těšit na nové "zrcadlo" Zdeňka Formánka.

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #5 Ing. Libor Bezděk 2014-10-21 13:16
  Ještě přidám za sebe tak trochu tísnivý pocit, že to dopadne podobně i s budovaným koupalištěm. Bude tam volno, pokud bude naše zlatá mládež (od 16ti do 50ti let )v práci. :lol: :lol: :lol:
  Citovat
   
   
  #4 Bohuslav 2014-10-20 20:32
  Z fotografie ze současnosti vyzařuje klid a mír, který přímo vybízí k tomu, aby člověk usedl na lavičku do stínu a odpočinul si. Skutečnost je však jiná. Lavičky téměř obsazené hulákajícími a vulgárně nadávajícími spoluobčany. Okolí laviček poseté nedopalky cigaret a místy i obaly ze zkonzumovaných potravin a nápojů. Tak znám to místo já a proto ho většinou jen rychle projdu.
  Citovat
   
   
  #3 havel petr 2014-10-20 20:19
  Dobrý večer buď bylo pod deset stupňů a nebo byli všichni v práci :lol: :lol: :lol: A ten lživý rudý kýč zaplať pán Bůh je již pryč.Petr
  Citovat
   
   
  #2 josef 2014-10-20 19:47
  možná by se někde našel ještě starší a pro veřejnost zajímavější snímek,kdy v parku stál altán,ve kterém v neděli vyhrávala hudba.rozhodně to bylo lepší,než dnešní oblíbené "brouzdaliště". Bohužel mi to připomíná ještě jedno místo-u bývalého Bati- obuv pod drogerii,kde naprosto nevhodně do historické části Vimperka byla vsazena minikašnička,rá doby "moderna",což se také vůbec,ale vůbec nepovedlo
  Citovat
   
   
  #1 Ing. Libor Bezděk 2014-10-20 18:17
  :lol: No to opuštěný cikánský brouzdaliště je na fotce skoro hezčí. Zdravím všechny Slunce v duši
  Ing. Libor Bezděk
  Citovat