DSC 0099

Šumavan Vimperk – FK Vodňany 1:1 (0:0)

Góly: 66. Pankratz – 32. Rauscher.

ČK: 0:2 (41. Bače za nesp. chování, 73. Hajný po 2 ŽK).

Tentokrát jsme přivítali na domácím trávníku mužstvo z Vodňan a před utkáním jsme měli ze soupeře respekt, ale chtěli jsme hlavně neprohrát. V úvodu zápasu jsme byli lepší a na hřišti jsme dominovali. To trvalo bohužel ale asi jen prvních 15 minut. Pak hosté začali být aktivnější a také jsme obdrželi gól a prohrávali jsme 0:1. Ještě v prvním poločase dostal hráč hostí červenou kartu za strčení do našeho hráče v přerušené hře a od této chvíle začala hostující střídačka a i hostující hráči více komentovat dění na hřišti než hrát fotbal. V prvním poločase se již nic neudálo a šlo se do kabin. Do druhého dějství nastoupili hostující hráči s cílem ubránit své vedení a zalezli na svoji poloviny a bránili. My jsme se marně snažili dostat se k jejich brance, šlo nám to hodně těžk,o. I tak jsme ale měli šance, které jsme neproměnili. Naštěstí v 66. minutě vyrovnal Venca Pankratz a vypadalo to, že strhneme výhru ještě na svoji stranu. Hosté již byli zcela vyčerpaní a sotva po hřišti chodili. Kolem 70. minuty obdrželi vodňanští další červenou kartu a my náš tlak ještě navýšili. Bohužel ale šance, které měli například Vondrášek a Málek, jsme neproměnili a připsali si do tabulky pouze bod. Před zápasem bych bod bral, ale po průběhu zápasu musím přiznat, že je málo…

Sestava Šumavan Vimperk:Jakub Formánek, Vachta, Sedláček, Sýs (46. Kadlec), Pospíchal, Ketzer, Čech (82. Uhlík), Vondrášek, Pankratz, Málek, Hrubý.

{gallery}vimperk/2016/fotky_zdenek_formanek/srpen/fotbal_muzi_vimperk_vodnany{/gallery}

KP Starší žáci

TJ ŠUMAVAN VIMPERK – TJ HRADIŠTĚ 2:1 (0:1), pen. 5:4

branky: Matoušek 60´ – Juriška 10

Sestava Šumavan Vimperk:Tachajev – Chalupa. Chvosta, Vrábel, Bašta (12´ Krejčí) – Matoušek – Vavřík, Kubačka – Sýs, Švarc – Tomáš Koloušek

trenéři: Lukáš Sýs, Ondřej Málek

Hodnocení trenérů:
Věděli jsme, že první mistrovské utkání bude velmi těžké a to se také porvdilo. Kluci se snžili plnit co jsme jim v kabině řekli a myslím, že se s tím dokázali popasovat. Občas jsme prohrávali osobní souboje, ale to je dáno hlavně tím, že jsme měli většinou mladší hráče než soupeř. První poločas jsme si prvních deset minut vytvořili mírnější převahu, ale nepodařilo se nám vážněji ohrozit soupeřovu branku. Poté nám soupeř vstřelil gól a od té doby to bylo Hradiště, kdo diktoval tempo hry, měli jsme štěstí, že jsme do konce prvního poločasu neinkasovali víc branek.
Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny v rozestavení a to se vyplatilo, kluci měli více ze hry a vytvořili jsme si víc šancí než náš soupeř. V 60´ vstřelil vyrovnávací branku Marin Matoušek. Utkání skončilo remízou a proto se kopali pokutové kopy, v těch jsme se ani jednou nemýlili a postupně se za náš tým trefili Matoušek, Švarc, Vavřík, Sýs a Benda. Golman Tachajev jeden pokutový kop chytil a tak jsme vyhráli utkání na penalty a získali první dva body v nové sezóně. Kluky musím za výkon pochválit, budeme chtít tento výkon potvrdit v dalším domácím utkání, které hrajeme ve středu proti Třeboni.

Krajský přebor mladší žáci

TJ Šumavan Vimperk – TJ Hradiště 7:0 (5:0)

branky: Dominik Pergler 3, Šimon Kecskés 2, Jan Paletář, Lukáš Markovec

sestava domácích: Petr Mikula, Teodor Pineau, Marek Sova, Jan Paletář, Jaroslav Uhlík, Šimon Kecskés, Dominik Pergler, Petr Benda,
Petr Švarc, Mikuláš Ludačka, Lukáš Markovec, Radek Juřík, Jan Bašta, Adam Kliment

trenér: Jaroslav Uhlík

“Kluci si v prvním zápase pěkně zastříleli, kdy konečný výsledek mohl být daleko vyšší. Škoda, že si před brankou soupeře více vzájemně
nevyhoví.

V dalším kole hrajeme opět doma a to ve středu 24.srpna od 17.45h proti Jiskře Třeboň.