Další skvělé výsledky Barbory Havlíčkové na poháru v Německu

Další skvělé výsledky Barbory Havlíčkové na Kontinentálním

poháru v Německu

V bavorském lyžařském středisku u Arbersee se od pátku 17.února konal třídenní OPA Cup v běhu na lyžích. V kategorii juniorek do 20 let zde startovala i Barbora Havlíčková z Fischer Ski Klubu Šumava Vimperk. Na start se postavilo celkem 67 závodnic z 9 evropských zemí a Kanady. O kvalitě startovního pole hovoří i fakt, že se zde představily i 4 medailistky z nedávno proběhlého Mistrovství světa v běhu na lyžích, které se konalo v USA a kde Barča zazářila 9. a 13. místem v individuálních závodech. A Barča si formu, kterou měla na MS v USA, přivezla i na Arbersse. V pátečním sprintu klasicky, kdy absolvovala 4 náročné okruhy po 1,6km, obsadila výborné 5.místo.

V sobotu pak přišla Barči parádní disciplína a tou je distanční závod volnou technikou, tentokrát na neobvyklých 7,5km. Tento závod byl zároveň narozdíl od pátečního sprintu i Německým pohárem a tak zde startovalo o 37 závodnic víc než v pátek. Na závodnice čekaly 3 těžké 2,5 km dlouhé okruhy. Českému servisu, který vedl bývalý vynikající lyžař Václav Korunka ( držitel 2 bronzových medailí ze ZOH a MS ve štafetách ) se podařilo výborně připravit lyže a to byl základ doposud nejlepšího výsledku, který Barča ve své kariéře dosáhla. Zhruba 10 vteřin po průjezdu Barči do 2. kola odstartovala největší favoritka a vedoucí závodnice Kontinentálního poháru Němka Antonia Fraebel ( letos absolvovala 4 etapy slavné Tour de Ski ) a po zhruba 500 metrech Barču dojela. Ta ale měla svůj den a německé závodnice se další 4,5 km nejen udržela, ale k velkému zděšení německých reprezentačních trenérů jí v závěru dokázala nastoupit a o pár metrů poodjet. Fraebel však ve třetím okruhu byla dobře informována německými servismany o mezičasech Báry a náskok získaný v 1. okruhu jí stačil k vítězství. Nutno podotknout, že Fraebel nestartovala v pátečním sprintu a šetřila síly na sobotu a neděli. Stříbrnou medaili brala další medailistka z letošního MS Anna Comarella z Itálie. Obě závodnice jsou narozené v roce 1997, tzn . o 3 roky starší než Barbora, a jsou tak posledním rokem v kategorii juniorek. Senzační 3. místo a své první umístění na stupních vítězů na velké mezinárodní akci v běhu na lyžích v kategorii juniorek do 20let pak brala k velké radosti rodinného fanklubu Bára Havlíčková. Zajímavé bylo i porovnání časů na 5 a 7,5km s ženami, které jely 10km, kde byla rychlejší než 2 nominované české reprezentantky na MS do Lahti Třídenní lyžařské klání zakončila v neděli dalším umístěním v elitní desítce, když ve stíhacím závodě na 10km klasicky obsadila 9. místo.

text:Jiří Havlíček