Krajský přebor dorostů a žáků

11.kolo, KP staršího dorostu

Starší dorost dokončil skvělej obrat v 88. minutě a na Šumavě zůstali tak všechny 3 body!

TJ Šumavan Vimperk – Čtyri Dvory 3:2 (0:2)

góly: 54. Formánek, 71. Frček, 88. Matoušek

sestava: Jaroš – Kopolovič, Uhlík, Kadlec, Samec – Formánek, Vintr, Frček, Šimandl (K) – Koloušek, Matoušek V.

střídali: Švarc, Rod, Matoušek M.

Hodnocení trenéra Jiřího Formánka: V prvním domácím utkání nám utekl začátek a v 10. minutě jsme prohrávali 2-0. Byl to trošku šok, protože takový začátek jsme nečekali. Během prvního poločasu jsme pomalu získávali hru pod svoji kontrolu, ale bez gólů.

Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Zlepšili jsme pohyb a začala se nám i dařit naše hra. První gól dal po důrazném zakončení Jan Formánek, vyrovnání zařídil Lukáš Frček a zápas otočil na dvakrát Václav Matoušek. Hlavně za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát, i když hosté hrozili z nebezpečných brejků, které naštěstí nevyužili.

Veliké oživení přinesl návrat po zranění Ondry Roda. Za druhý poločas klobouk dolů, před celým mužstvem . Výborný zápas odehrál Lukáš Vintr a Honza Formánek

{gallery}vimperk/2018/foto_zdenek_formanek/rijen/fotbal_st_dorost_vimperk_ctyrak/{/gallery}

11.kolo, KP mladší dorost

Mladší dorostenci po dobrém výkonu získali doma všechny body

Šumavan Vimperk – Čtyři Dvory 4:1 (2:0)

branky: 18’ Matoušek (p), 30’, 58’ Benda, 68’ Bašta

sestava: Svěchota – Hejtmánek, Chalupa, Matoušek, Bašta – Potůček, Kubačka, Novotný, Švarc – Chvosta, Tóth

střídali: Benda, Schettini, Štěpánek

trenéři: Lukáš Sýs, Ondřej Málek

Hodnocení trenérů: ,,Do zápasu jsme šli bez dvou hráčů základní sestavy, bez zraněného Lukáše Sýse a omluveného Honzi Vavříka, který si po domluvě plnil hokejové povinnosti. Tušil jsme, že nás čeká úplně jiné utkání než minulý týden v Blatné. Kluci k zápasu přistoupili velmi zodpovědně a od začátku utkání jsme byli o něco lepším týmem. Jen díky vynikajícím zákrokům hostujícího brankáře bylo skóre při odchodu do kabin o poločase, ,,jen’’ 2:0.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku a hostující brankář opět čaroval. Za stavu 4:0, hosté snížili, když se naše obrana nevysunula po rohovém kopu hostujiciho týmu. Celkové skóre tak bylo 4:1 v náš prospěch. Jsme velmi rádi, že se nám opět potvrdilo, ze je jedno, kdo nastoupí do utkání od začátku a kdo až v průběhu, kluci jsou na tom výkonnostně podobně a to dělá náš tým ještě silnějším . Dnes si zaslouží pochvalu všichni kluci od brankáře až po útočníky. Nejlepším hráčem jsme dnes vybrali Honzu ,,lasičku’’ Baštu, který odehrál jedno ze svých nejlepších utkání. Příští týden jedeme na hřiště Slavie ČB, kde budeme chtít na dnešní výkon navázat.’’

{gallery}vimperk/2018/foto_zdenek_formanek/rijen/fotbal_ml_dorost_vimperk_ctyrak/{/gallery}

KP starších žáků

Starší žáci domácí premiéru zvládli!

TJ Šumavan Vimperk – Milevsko 4:2 (2:0)

góly: 4. Benda, 12., 55. Kecskes, 70. Juřík

sestava: Wolf – Švarc, Sýs, Pineau, Juřík – Sova (K), Uhlík, Graf, Kliment – Benda, Kecskes

střídali: Chvosta, Schettini, Aleš

{gallery}vimperk/2018/foto_zdenek_formanek/rijen/fotbal_st_zaci_vimperk_milevsko/{/gallery}

KP mladších žáků

Mladší žáci stáhli poločasové manko 5 gólů, když dokázali ve 2. poločase vyrovnat hru s favoritem zápasu, ale bohužel nedokázali dokončit tento obrat a prohráli smolně o gól 6:5!

TJ Šumavan Vimperk – Milevsko 5:6 (0:5)

góly: 41., 46., 48. Sedláček, 36., 39. Pineau

sestava: Kouřim D., Kouřim Š., Sedláček, Pineau, Pasecký, Toman, Matheisl, Kortus, Tongel, Havlan, Vondrášek, Uhlík, Košnař