I. A třída muži

SK Planá – TJ Šumavan Vimperk 1:1 (1:1)

gól: 39. Kvapil

sestava: Winter – Kadlec, Chvosta (K), Sýs, Blahout V. – Čech, Pospíchal, Kvapil, Frček – Schwarz (85. Rod), Císař (58. Koloušek)

Hodnocení z pohledu Michala Uhlíka: Do dnešního zápasu jsme nastoupili opět bez několika hráčů základní sestavy. Výborně ale zaskočili kluci z dorostu a sehráli jsme s domácími vyrovnanou partii. Šance byly na obou stranách, my jsme se dostali do vedení z penalty, kterou bezpečně proměnil Kvapil. Bohužel naše vedení jsme neudrželi dlouho a domácí vyrovnali na 1:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhý poločas jsme chtěli odehrát bez obdržené branky a připsat si konečně nějaký ten bodík, který jsme už moc potřebovali. Ve druhém dějství jsme trošku více chtěli a šli jsme za třemi body. Ale domácí hrozili z nebezpečných brejků. Žádný gól ale již nepadl a my si vezeme dobrý bod. Za dnešní výkon zaslouží pochvalu stoperská dvojice Chvosta, Sýs. Všichni ale odehráli dobrý zápas.

Příští týden máme doma Lhenice a my se musíme pokusit opět o nějaký ten bodík, obzvlášť před domácími fanoušky, kterým jsme tuto sezónu moc radosti neudělali.

KP staršího dorostu

TJ Šumavan Vimperk – ZVVZ Milevsko 2:1 po pen. (1:0)

gól: 11. Frček

sestava: Jaroš – Samec (K), Matoušek M., Kadlec, Chvosta – Švarc, Rod, Frček, Koloušek – Tóth, Kopolovič střídali: Schettini, Preněk

Hodnocení trenéra Jiřího Formánka: Naše vítězství je zasloužené a škoda neproměněných šanci, mohlo to být za tři body. Výborně zahrál cely tým a zachytal Michal, který polapil tři penalty

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/kveten/fotbal_dorost_st_vim_milevsko/{/gallery}

KP mladšího dorostu

TJ Šumavan Vimperk  – ZVVZ Milevsko 3:4 (1:4)

branky: 39′ Chalupa, 46′ Peták (vlastní), 55′ Benda – 4′ Martin Mladý, 11′ Michal Mladý, 14′, 25′ Dvořák

sestava: Svěchota – Paletář, Bašta, Chalupa, Schettini – Sýs, Vavřík, Graf, Benda – Chvosta (K), Štěpánek stridali: Martin Švarc, Jakub Tóth

trenéři: Lukáš Sýs, Ondřej Málek

Hodnocení trenéra Lukáše Sýse: ,,V utkání o čtvrté místo jsme na domácím hřišti přivítali tým Milevska. Bohužel jsme tento tým vítali celou první polovinu prvního poločasu, když jsme po našich chybách prohrávali 3:0 a to už po patnácti minutách hry!!! To byl hrůzostrašný začátek a aby toho nebylo málo, tak nám výborně hrající soupeř přidal ještě čtvrtou branku ve 25′. Naštěstí jsme ještě do poločasu snížili, když se po rohu krásně trefil hlavou Lukáš Chalupa. Bohužel to bylo v prvním poločase vše. Za zmíňku snad ještě stojí břevno, které trefil Petr Benda. O poločase jsme si v kabině pár věcí vyříkali a potěšilo nás trenéry, že si to kluci vzali k srdci.

Druhý poločas jsme tak diktovali tempo hry a díky zlepšené hře a tlaku, který jsme si vytvořili jsme vstřelili dvě branky, měli jsme ještě celkem dost času na vyrovnání, ale to už se bohužel nepodařilo. Musím říct, že Milevsko byl zatím dosud nejlepší soupeř, proti kterému jsme v jarní části soutěže nastoupili. Bohužel se nám rozšířila lavice zraněných, kdy se k dlouhodobě zraněným hráčům Michalu Hejtmánkovi, Pavlu Kubačkovi, Filipu Potůčkovi a Michalu Vrábelovi, přidali ještě Matyáš Novotný a Martin Matoušek, se kterými jsme pro toto utkání také nemohli počítat. I když máme dost široký kádr, tak taková absence je i na nás dost. Ovšem musím říct, že kluci ukázali především druhý poločas, že může hrát kdokoliv. Výborně nás dnes doplnil hráč r. 2005 Honza Paletář. Jak se říká, holt nejsme kapela, aby jsme každý týden vyhrávali. Rozhodně jsme ovšem přesvědčeni o tom, že takový zápas, jako jsme odehráli dnes dá naším klukům víc, než kdyby nad někým vyhráli šest, sedm nula.

Příští víkend máme volno, ale již tuto středu 8.5. hrajeme předehrávku s českobudějovickou Slavií a to na hřišti v Lažišti, klasicky od 12:15h. Věřím, že dnešní zaváhání zde napravíme a neztratíme tak kontakt s čelem tabulky.”