Aktualizováno: Sportovní víkend 28.9. – 29.9.

12.kolo OP starší přípravka

FK Tatran Prachatice (ročníky 2003-2004) – TJ Šumavan Vimperk “C” (2005) 8:3 (6:1)

Branky: Petr Benda 3

Sestava Vimperka: Dvořák, Uhlík, Kecskés, Hodina, Sova, Willmann, Benda, Paletář

Hodnocení trenéra J. Uhlíka:”Proti staršímu soupeři jsme předvedli pěkný kombinační fotbal,

kdy nás soupeř přehrál po fyzické stránce a chodil do rychlých protiútoků, které proměňoval.

Naši kluci se nebáli hrát jeden na jednoho i když soupeř byl o rok či dva starší. Mé kluky

za výkon v Prachaticích chválím.”

OP MUŽI:

Šumavan VimperkVitějovice 2-2 (1:2)

Branky: Pankratz,Vávra

HC Strakonice – HC Vimperk 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Góly: 9. Major (Kepl), 27. Hrubý (Pangrác), 33. Hřebíček (Bouška), 34. Pangrác (Hrubý), 44. Řehoř, 49. Pangrác (Ondřejec), 49. Bouška (Kepl, Hřebíček

Vyl.: 4:11   Vávra – Vimperk 10′ OT

Přes.: 1:0

Osl.: 0:0

Rozhodčí: Dvořák, Čáp, Schlixbier

Diváků:  500

Sestava Strakonic: Špiler – Hrubý, Ondrejec, Hřebíček, Všetečka, Kovář, Řehoř, Škoda – Pangrác, Růžička, Černý, Čadek, Bouška, Kepl, Kadlec, Major, Binder, Andrle, Kurečka. Připraven byl náhradní brankář Myslivec.

Sestava Vimperku: Podskalský (49. Pixa) – Ženíšek, Lang, Pešl st., Sitter, Horejš, Gabauer, Předota, Vinš, Plouhar, Pešl ml., Slabý, Myslík, Paule, Kouba, Hail, Vávra, Voldřich.AL

Vimperští hokejisté jeli k druhému mistrovskému do Strakonic.Tradiční derby začalo ze strany domácích svižně a hodně sebevědomě.Naopak vimperští působyli zakřiknutě až odevzdaně a jako by nevěděli co mají hrát . Domácí šli do vedení již v 9.minutě,kdy přehráli obranu hostí a dali branku bezmocnému Podskalskému.Tak také skončila 1.třetina. Od druhého dějství domácí zcela ovládli hru a během šesti minut dali tři branky a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Další vývoj utkání byl obdobný a bylo jen otázkou času,kdy padnou další branky.Hosté si prakticky nevytvořili žádnou šanci ke vstřelení branky.Za zmínku stojí pouze výborný výkon brankáře Podskalského.V 49.minutě ,za stavu 7:0,došlo k výměně brankářů a tak si odbyl letošní premiéru v brance Vimperka mladý Pixa,který si vedl též velice zdatně. Další utkání sehrají vimperští hokejisté v neděli 6.10.2013 v domácím prostředí,soupeřem jim bude dosavadní lídr soutěže,exligový IHC Písek,který se netají postupovými ambicemi.  Horejš Jiří

{gallery}vimperk/2013/zari/hokej_strakonice_vimperk/{/gallery}

neděle 29.9.2013

OKRESNÍ PŘEBOR starší přípravka:

TATRAN VOLARY – TJ ŠUMAVAN VIMPERK “C” 4:8 (3:5)

Střelci: Jan Paletář 5, Šimon Kecskés 2, Adam Hodina

Sestava Vimperka: Dvořák, Paletář, Kecskés, Hodina, Novotný, Pergler,

Benda, Uhlík, Sova

FC ŠUMAVSKÉ HOŠTICE – TJ ŠUMAVAN VIMPERK “B” 4:7 (1:2)

Branky: Fleischmann Tomáš 3, Štěpánek Adam – Chalupa Lukáš 3, Markovec Lukáš 2, Novotný Matyáš, Krejčí Lukáš

Branky: Sojka Petr 4 – Paletář Jan 5, Kecskés Šimon 2, Hodina Adam

FK LAŽIŠTĚ – TJ ŠUMAVAN VIMPERK „A“ 2-4 (1-3)

Branky: Leszkow Jakub, Dej Milan – Hejtmánek Michal 2, Markovec Lukáš, Sýs Lukáš

Junioři-přátelské utkání

DDM Č.Budějovice-HC Vimperk 2:7(1:2,0:2,1:3)

Branky Vimperka:Sitter R. 3,Novotný,Pešl,Krejsa,Hlavica

I. A TŘÍDY Fotbal

Šumavan Vimperk – FC Velešín 4:1 (3:1)

Branky: Petr Vondrášek 3, J. Blahout – Zimek. ČK: 0:1 (90. brankář Pouzar), následnou penaltu P. Vondrášek neproměnil.

Sestava: J.Formánek- M.Sedláček, L.Sýs, J. Blahout, J.Děd ml. (80.  J.Čech)-T.Topka (65. O. Málek), P. Vondrášek, M. Šíp, J. Kurz (88. V.  Pankratz), M. Císař-M. Klimek

Hodnocení trenérů Šumavanu:  Hodně důležité utkání Šumavan zvládl, chytili jsme rychle začátek a rychle  vedli  3:0 po brankách J. Blahouta a 2x P. Vondráška. Ke konci poločasu  sice Velešín snížil, ale to bylo z jeho strany prakticky vše. Nedostal  se do utkání, protože hned po přestávce v 46 minutě domácí zvýšili po  hezké akci, kterou zakončil mazácky P. Vondrášek na 4:1 a bylo hotovo. V závěru ještě běžel sám na brankáře opět P. Vondrášek.  Po kličce  nezbývalo golmanovi nic jiného než faulovat-následovala ČK a penalta.  Bohužel zazvonila pouze tyč a poté sudí zápas ukončil. Zasloužené  vítězství domácích. Na tabuly mohlo svítit opět 5 gólů což se Šumavanu  stává tuto sezonu poměrně často, ale tentokrát ta pětka Šumavanu  nevyšla. Přesto samozřejmě před utkáním jsme brali jakékoli vítězství.  Kluci zvládli hodně těžké utkání pro psychiku do další části soutěže.  Odmakali to poctivě.  Teď nás čeká venkovní derby s Vacovem v neděli od  14:30hod. Zveme tím všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit, neboť na  Vacov se nám moc nedaří. Snad to tentokrát prolomíme.

Jen malou poznámečku ke klukům – ikdyž se někomu v samotném utkání nedaří dopředu, ale maká na 100% poctivě  dozadu a  pro mančaft bojuje toho si ceníme moc a věříme, že i diváci. Jsou  zápasy, kdy se nabízíte, máte chuť a vy cítíte, že spoluhráči vám přesto nenahrávají  úplně dle vašich představ. Rozhodně to nikdo nedělá s nějakým úmyslem,  to je prostě fotbal a já  doufám, že si toto také někteří uvědomí a říkám nebo píšu, že hráli  dobře a byli nebezpeční. Prostě z 10 sprintů dostane 2 nahrávky bohužel. Je to jízda ano, bránit útočit, ale jsme přesvědčení, že to pochopí.  Tak jako ostatní kluci v jiných oddílech. Jsme jeden tým a každý tam  prostě nějak patří, někdy se daří více někdy méně. Přesto dělají pro  mančaft strašně moc, takové pilné včeličky. Tohle  si musí uvědomit a jejich psychika a výkon půjde jen nahoru, protože  talent mají jako málokdo. Snad každý ví o kom mluvíme a veme si to k  srdci. A gólově to zlomí třeba na Vacově- věříme tomu.